Раніше було замінено кермо. Змінювали його зовсім не черезкруїз. Але так склалося, що знайдене кермо опинилося з кнопкамикруїзу. Звичайно, було поставлене завдання змусити їхпрацювати.
< /
Були спроби зробити це через допилений ELM327 за допомогоюELMconfig Але транзит по блоках не має нічого спільного з Фокусом2. Хоча спочатку, дивлячись на кермо, елементи торпеди, ручку КПП іт.Д., здавалося, що машини взагалі, мало не однакові. Круїзактивується в 3-х блоках керування:
1. Приладова панель (IC — Instrument Cluster)
2. Блок керування двигуном (PCM — Powertrain Control Module)
/>
3. Блок управління кузовом (він же CJB - Central Junction Box, вінже GEM - Generic Electronic Module, він же BCM - Body ControlModule)
> В приладці та PCM круїз активувався, а в BCM/GEM/CJB — ні.Підчас запуску машини валилися помилки сумісності блоків. Довелосядеактивувати круїз. І зайнятися пошуком рішення. Відповідь проста.На Транзитах було 3 варіанти BCM/GEM/CJB:
Низький рівень - 6C1T-14A073-A* або 8C1T-14A073-A*
Середній рівень - 6C1T-14A073-B* або 8C1T-14A073-B*
Високий рівень — 6C1T-14A073-C* або 8C1T-14A073-C*
З "6" на початку маркувалися блоки на машинах випуску до 08.2007. З"8" - після 08.2007. Також є згадки про 6(8)C1T-14A073-D*. Можливо, це "меговисокий" рівень. :) Але інформації про це ми незнайшли.
BCM/GEM/CJB встановлений за бардачком. Знімаючи бардачок, ми бачимо "блок реле та запобіжників". За документацією Ford – це AJB –Auxiliary Junction Box – Додаткова розподільна коробка. Знизу воназакріплена на осі, зверху розташовані засувки, відгинаючи які миможемо звільнити верх AJB і відкинути її вниз. За нею ми і побачимоBCM/GEM/CJB.
Ось коротка таблиця по блоках BCM/GEM/CJB з "посібника здообладнання":
На нашій машині рідний блок був 8C1T-14A073-BB, Date code — 7G26 (мабуть 26.07.2007):
> З цим начебто розібралися. Тепер завдання купити необхіднийBCM/GEM/CJB. Пошуки Україною були безрезультатними. Склалосявраження, що розбирачі його сприймали як банальний блокзапобіжників і викидали на сміття відразу після зняття з машини. НаеБаї були варіанти тільки в Німеччині та Англії, з пересиланнямтільки своєю країною. Та й ціни не надто гуманні.
У грудні 2014 року знайшли варіант у Мінську, але тут буласкладність з доставкою та оплатою. Намагалися вирішити це питаннячерез знайомих/родичів. Але виявилось, що самому з'їздити будепростіше. :)
На новорічних канікулах суто випадково було знайдено потрібний намблок (8C1T-14A073-CD) на allegro.pl. Замовлення відправили черезпосередника — autopol.com.ua, за пару годин до закінчення аукціонуу вихідний день (начебто 04.01.2015). Закритий аукціон, з'ясував упродавця історію блоку… Загалом враження від посередника залишилисявідмінними. > 8C1T-14A073-CD, Date Code - 8F29 (напевно29.06.2008):Заміна складнощів ніяких не викликала - відключили АКБ, зняли бардачок, відкинули AJB, відключили всі роз'єми відBCM/GEM/CJB, витягли старий BCM/GEM/CJB, вставили новийBCM/GEM/CJB, підключили роз'єми. Але найцікавіше далі. BCM/GEM/CJBнеобхідно перешити під решту рідної конфігурації машини. Наскількия розумію, зняти дамп старого блоку та залити в новий.
Далі — перев'язати ключі до іммобілайзера. Іммобілайзер "зашитий" ублоці двигуна (PCM) і сабжевому блоці кузова (BCM/GEM/CJB).
І вже після цього в конфігурації BCM/GEM/CJB включити самкруїз.
> Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
")
На новорічних канікулах суто випадково було знайдено потрібний намблок (8C1T-14A073-CD) на allegro.pl. Замовлення відправили черезпосередника — autopol.com.ua, за пару годин до закінчення аукціонуу вихідний день (начебто 04.01.2015). Закритий аукціон, з'ясував упродавця історію блоку… Загалом враження від посередника залишилисявідмінними. > 8C1T-14A073-CD, Date Code - 8F29 (напевно29.06.2008):Заміна складнощів ніяких не викликала - відключили АКБ, зняли бардачок, відкинули AJB, відключили всі роз'єми відBCM/GEM/CJB, витягли старий BCM/GEM/CJB, вставили новийBCM/GEM/CJB, підключили роз'єми. Але найцікавіше далі. BCM/GEM/CJBнеобхідно перешити під решту рідної конфігурації машини. Наскількия розумію, зняти дамп старого блоку та залити в новий.
Далі — перев'язати ключі до іммобілайзера. Іммобілайзер "зашитий" ублоці двигуна (PCM) і сабжевому блоці кузова (BCM/GEM/CJB).
І вже після цього в конфігурації BCM/GEM/CJB включити самкруїз.
> Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
")
На новорічних канікулах суто випадково було знайдено потрібний намблок (8C1T-14A073-CD) на allegro.pl. Замовлення відправили черезпосередника — autopol.com.ua, за пару годин до закінчення аукціонуу вихідний день (начебто 04.01.2015). Закритий аукціон, з'ясував упродавця історію блоку… Загалом враження від посередника залишилисявідмінними. > 8C1T-14A073-CD, Date Code - 8F29 (напевно29.06.2008):Заміна складнощів ніяких не викликала - відключили АКБ, зняли бардачок, відкинули AJB, відключили всі роз'єми відBCM/GEM/CJB, витягли старий BCM/GEM/CJB, вставили новийBCM/GEM/CJB, підключили роз'єми. Але найцікавіше далі. BCM/GEM/CJBнеобхідно перешити під решту рідної конфігурації машини. Наскількия розумію, зняти дамп старого блоку та залити в новий.
Далі — перев'язати ключі до іммобілайзера. Іммобілайзер "зашитий" ублоці двигуна (PCM) і сабжевому блоці кузова (BCM/GEM/CJB).
І вже після цього в конфігурації BCM/GEM/CJB включити самкруїз.
> Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
"
12.01.2015 блок був уже у мене в руках. :
Заміна складнощів ніяких не викликала — відключили АКБ, знялибардачок, відкинули AJB, відключили всі роз'єми від BCM/GEM/CJB, витягли старий BCM/GEM/CJB, вставили новий BCM/GEM/CJB, підключилироз'єми. Але найцікавіше далі. BCM/GEM/CJB необхідно перешити підрешту рідної конфігурації машини. Наскільки я розумію, зняти дампстарого блоку та залити в новий.
Далі — перев'язати ключі до іммобілайзера. Іммобілайзер "зашитий" ублоці двигуна (PCM) і сабжевому блоці кузова (BCM/GEM/CJB).
І вже після цього в конфігурації BCM/GEM/CJB включити самкруїз.
> Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
"
12.01.2015 блок був уже у мене в руках. :
Заміна складнощів ніяких не викликала — відключили АКБ, знялибардачок, відкинули AJB, відключили всі роз'єми від BCM/GEM/CJB, витягли старий BCM/GEM/CJB, вставили новий BCM/GEM/CJB, підключилироз'єми. Але найцікавіше далі. BCM/GEM/CJB необхідно перешити підрешту рідної конфігурації машини. Наскільки я розумію, зняти дампстарого блоку та залити в новий.
Далі — перев'язати ключі до іммобілайзера. Іммобілайзер "зашитий" ублоці двигуна (PCM) і сабжевому блоці кузова (BCM/GEM/CJB).
І вже після цього в конфігурації BCM/GEM/CJB включити самкруїз.
> Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
"
Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
"
Для цього ми знову звернулися до mrpuma.
Блок змінювали на вулиці, вже зустрівшись із mrpuma.Думаю, зрозуміло, чому? :)
Після прошивки та прив'язки ключів із хвилюванням повертаємо ключ узамку запалювання… Завівся. Перший етап перевірки роботи завершеноуспішно.
При включенні запалювання відбувається самотестування приладки ітепер засвітився новий індикатор:
Другий етап перевірки - тест круїзу. Виїхали на невелику пряму, набрали 40 км/год, натискаємо кнопки - включився круїз. Машина їдесама.
Це означає, що прошивка пройшла успішно і вся проводка, необхіднадля з'єднання кнопок на кермі з BCM/GEM/CJB в машині є.
Далі перевірка відключення круїзу педалям зчеплення та гальма.Також завершилася успішно. Тобто. Кінцевики педалей і проводка відних до BCM/GEM/CJB теж є. Тепер радіємо новій функції. Івисловлюємо величезну подяку mrpuma. :)
romegator
Подивився сьогодні на свій BCM блок - на ньому маркування 6С1T - ... - CK, як думаєте на ньому працюватиме круїз-контроль?
ultra-lammer
Прошу вибачення, але ви табличку в середині посту бачили? Читали? Буде на СК круїз працювати?
auto-lada
Моє питання продиктоване тим, що саме на СК модуль ніхто не ставив круїз, принаймні мені не траплялися такі варіанти установок в інтернеті, у всіх СD. За літерами СК, а саме С, бачу, що високий рівень. Добре пробуватиму власним досвідом. Табличку бачив.
ultra-lammer
Очевидно. Знак * використовується як маска, під ним мається на увазі будь-яка буква або цифра.
auto-lada
Отримував інформацію що підійдуть лише кілька варіантів з літерою С, тому перевіряти ще раз зайвим не буде. Дякую.
Sergey8181_A
якого року транзит?у мене 12 в бодіку прописав, знак горить але не працює на ходу.Прописував тільки в BSI.
ultra-lammer
Ну написано ж ... 2007.
Ruslan0628
А замість приладки до 2008 року виходить можна поставити приладку від авто після 2008 року? До речі, температуру стало на приборці показувати?
ultra-lammer
Спробуй…Ні. Потрібен датчик температури та ввімкнути його в конфігурації панелі.
STRONGERnavy
Добрий. А якщо не секрет скільки встала прошивка. У личку якщо зручно.
ultra-lammer
Не хочу називати - після цього сильно трусило нашу валюту і, відповідно, ціни. Краще запитати безпосередньо у mrpuma.
gnatOK
Молодець!
mrpuma
Трохи поправлюТранзит по блоках не має нічого спільного з Фокусом 2. - це вірно, і на відміну від ФФ2 на Transit 2006+ вже використовується центральна конфігурація - всі необхідні параметри заносяться в GEM, і звідти вони передаються через мережу CAN...